Komputerowe programy multimedialne - encyklopedie i słowniki

1. MULTIMEDIALNA ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA - MILLENIUM zawiera 80877 haseł, 3829 zdjęć, 1456 ilustracji, 195 minut muzyki, 31 minut animacji edukacyjnych, interaktywne doświadczenia, ruchome zdjęcia panoramiczne, ponad 250 odgłosów zwierząt, galeria multimediów, linki internetowe, łatwe tworzenie notatek i zakładek.

2. KRONIKA XX WIEKU jest kompleksowym zbiorem informacji o świecie ostatniego stulecia. Jest to swego rodzaju przewodnik po światowej spuściźnie kulturowej. Zawiera kompletny obraz współczesnego świata i Polski, życia na Ziemi, dziejów cywilizacji i kultury. Kronika zawiera 6000 obszernych artykułów z różnorodnych dziedzin wiedzy (m.in.: historii, nauk społecznych, przyrody, sztuki, sportu). Stanowi opis dokonań wszystkich ludzkich cywilizacji od zarania dziejów człowieka do czasów współczesnych, wzbogaconych zbiorem 3000 wysokiej jakości fotografii i rysunków. Posiada olbrzymią ilość efektów dźwiękowych, map, rysunków, ilustracji, 3 godziny nagrań archiwalnych.

1. TROPAMI TAJEMNIC
    Encyklopedia o wikingach

Na sam dźwięk słowa wikingowie na mieszkańców średniowiecznej Europy padał blady strach. Lądowali niespodziewanie, aby palić, gwałcić i rabować. Płynąc przez Islandię i Grenlandię dopłynęli do Ameryki. W swoim czasie byli niezwyciężeni. Przeszli do historii jako zdobywcy Wysp Brytyjskich i Normandii, poganie, którzy najpoważniej w owym czasie zagrozili chrześcijańskiemu porządkowi rzeczy
    encyklopedia o dzikich kotach
    encyklopedia o krokodylach
    encyklopedia o Słońcu
    encyklopedia o burzach
    encyklopedia o oceanach
    encyklopedia o Marsie

2. MULTIMEDIALNY SŁOWNIK NIEMIECKO-POLSKI zawiera 32000 terminów, wyrażeń z języka potocznego i technicznego, dwie wersje pisowni, nowe reguły ortografii, tablicę czasowników mocnych i nieregularnych, dzielenie wyrazów niemieckich.

3. MULTIMEDIALNY SŁOWNIK POLSKO-NIEMIECKI ujmuje 30000 terminów, wyrażenia z języka potocznego i technicznego, terminy wielowyrazowe, przykłady użycia wyrazów w zdaniach, wyrazy podlegające nowym regułom pisowni niemieckiej wyróżnione kolorem.

4. MULTIMEDIALNY SŁOWNIK ANGIELSKO-POLSKI słownik zawiera 30000 terminów, w tym: wybrane zagadnienia i zwroty z języka potocznego, najczęściej używane terminy techniczne i naukowe, terminy wielowyrazowe, skróty angielskie, autentyczna wymowa brytyjska, transkrypcja fonetyczna. CD zawiera: słownik angielko-polski WNT, T. Jaworska 27000 haseł, tablica czasowników nieregularnych, skróty angielskie, ilustrowany minisłownik ang.-pol., moduł TL Tester 3.0 ułatwiający zapamiętywanie słówek.

5. MULTIMEDIALNY SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI słownik zawiera 25000 terminów, w tym: wybrane zagadnienia i zwroty z języka potocznego, najczęściej używane terminy techniczne i naukowe, terminy wielowyrazowe, ponad 500 barwnych fotografii i ilustracji. CD zawiera: słownik polsko-angielski WNT, T. Jaworska, minisłownik pol.-ang., moduł TL Tester 3.0 ułatwiający zapamiętywanie słówek.

6. MULTIMEDIALNY SŁOWNIK POLSKO-NIEMIECKI I NIEMIECKO-POLSKI słownik zawiera 62000 terminów, w tym: wybrane wyrażenia i zwroty z języka potocznego, liczne terminy wielowyrazowe, autentyczna wymowa, dwie wersje pisowni, dzielenie wyrazów, ponad 500 barwnych fotografii i ilustracji. CD zawiera: słownik niem.-pol., pol.-niem. WNT, tablicę czasowników mocnych i nieregularnych, skróty niemieckie, nazwy geograficzne, ilustrowane minisłowniki, moduł TL Tester 3.0 ułatwiający zapamiętywanie słówek.

7. SŁOWNIK POPRAWNEJ POLSZCZYZNY PWN - pod red. Andrzeja Markowskiego zawiera: 30000 haseł, 26000 komentarzy, dwie normy językowe: oficjalną i potoczną, imiona, nazwiska, skróty i skrótowce, nazwy geograficzne i etniczne.

8. SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY PWN - oprac. Anna Kłosińska, zawiera: 100000 wyrazów, w tym bogaty wybór nazw własnych, skrótów i skrótowców, formy odmiany wyrazów, Zasady pisowni i interpunkcji w oprac. prof. Edwarda Polańskiego, aneks z najnowszymi zmianami w ortografii, zestawienie wyrazów trudnych ortograficznie.

9. WIELKI MULTIMEDIALNY SŁOWNIK NIEMIECKO-POLSKI, POLSKO-NIEMIECKI – został przygotowany zgodnie z najnowszymi zasadami leksykografii dwujęzycznej przez zespół doświadczonych językoznawców we współpracy z konsultantami z ośrodków naukowych w kraju i za granicą. Słownik rejestruje zarówno nowoczesne słownictwo ogólne, jak również terminy specjalistyczne z ponad 90 dziedzin oraz nazwy własne. Zawiera około 800000 polskich i niemieckich jednostek leksykalnych, nagrania wymowy niemieckich haseł. Umożliwia ponadto zaawansowane wyszukiwanie, współpracę z programami biurowymi i przeglądarkami oraz istnieje możliwość tworzenia własnego słownika.

10. OXFORD WORDPOWER SŁOWNIK ANGIELSKO-POLSKI, POLSKO-ANGIELSKI, wyd. 3, 2007 - zawiera słownik tematyczny, gry i ćwiczenia.

Uzup. grudzień 2012 r.